Chytrá elektroinstalace

Chytrá elektroinstalace

Požadavky na moderní elektroinstalace v domech a budovách se v poslední době značně změnily. Stále více důrazu je kladeno na úspory, bezpečnost, komfort a uživatelskou přívětivost ovládání.

iNELS – Inteligentní elektroinstalace = Elektroinstalace nové generace
Systém, který dokáže řídit provoz celého domu. Od regulace vytápění, klimatizace a rekuperace, ovládání spotřebičů, rolet a žaluzií, až po zabezpečení domu. Chytrý dům tak nejen funguje zcela automaticky, ale hlavně šetří, poskytuje komfort, bezpečnost a hlavně – myslí za Vás!

Do systému iNELS lze nastavit pokročilé funkce jako: natáčet lamely žaluzií dle polohy slunce, nebo také zaslat SMS zprávu při změně stavu, zabezpečení, vodní hladiny, změny teploty. Každý senzor i děj je možné do systému zaznamenat a nastavit pro něj příslušnou akci. Vše lze nastavit tak, že dům funguje zcela automaticky.

 

Chytrá elektroinstalace

Čím iNELS ovládám?

I ta základní část elektroinstalace jako je vypínač, který dennodenně používáme má svou historii a vývoj a to nejen v designu.
Dnes umí nejen rozsvítit, ale i ztlumit světlo, vytáhnout žaluzie, nastavit teplotu v místnosti nebo jedním stiskem provést několik akcí najednou. Umí takřka vše co potřebujete ovládat, stačí jen nastavit.

Evoluce vypinace

Nezáleží co ovládáte, ale čím to ovládáte. Prvky a spotřebiče můžete ovládat mnoha způsoby a také je navzájem kombinovat.
Pro konzervativce jsou tu tlačítka v podobě vypínače tak, jak jste na něj zvyklí. Ti, kteří se pohybují po domě a zahradě ocení možnost mít v kapse RF Pilot. Dotyková jednotka je určena pro ty, kteří chtějí mít všechna tlačítka na jednom místě – 3.5“ displeji v rámečku. Pro někoho zajímavý doplněk, pro mnohé jediný ovladač, který si nemusíte kupovat, je chytrý telefon, protože ho již máte!

 

Bezdrátové řešení

Bezdrátová elektroinstalace iNELS RF Control je vhodná především do stávajících bytů a domů. Spínací a stmívací prvky se umístí přímo do zásuvky, svítidla anebo ke spotřebiči.
K ovládání je pak možné vybrat ze široké nabídky ovladačů – od klíčenky do kapsy, přes tlačítkové vypínače v moderních designech, až po ovládání z aplikace chytrého telefonu. Zahrnuje funkce pro ovládání spotřebičů, stmívání světel, časování žaluzií i regulace vytápění. K dispozici jsou klasické i dotykové ovladače v moderních designech, stejně tak jako aplikace pro chytré telefony pro komfortní ovládání – ať už jste doma nebo i mimo něj.

Blokové schéma RF

Bezdrátové řešení vhodné pro malé a středně velké instalace – chaty, byty, domy, restaurace

 • Vhodné pro rekonstrukce, novostavby i stávající elektroinstalace
 • Instalace bez bourání do zdí, bez jakýchkoliv zednických prací
 • Flexibilita
 • Rychlá a snadná elektroinstalace
 • Ovládání z chytrého telefonu, tabletu nebo SMART TV
 • Zabezpečení v kombinací s EZS prvky
 • Budoucí rozšiřitelnost o další prvky

 

Drátové řešení

Sběrnicová verze iNELS BUS je naopak určená pro novostavby větších bytů, domů, vil, ale také pro velké budovy nebo komerční objekty. Základem této chytré elektroinstalace je komunikační datový kabel, tzv. sběrnice, kterou jsou propojeny všechny senzory, ovladače a výkonné prvky v domě. Sběrnice je zakončena v centrální jednotce v rozvaděči. Výhodou BUS verze je nejen množství funkcí, ale také možnost integrace zařízení třetích stran: kamer, kuchyňských spotřebičů, zařízení pro topení, klimatizace, tepelných čerpadel, solárních systémů, fotovoltaiky, měření spotřeby energie a mnohé další.

 

Blokové schéma BUS

Sběrnicové řešení vhodné pro malé i rozsáhlé elektroinstalace – domy, byty, hotely, restaurace, administrativní budovy, výrobní haly, obchodní centra

 • Vhodné pro novostavby či kompletní rekonstrukce elektroinstalace
 • Dvouvodičová sběrnice
 • Systémové a komplexní řešení, kapacita systému
 • Flexibilita
 • Ovládání z chytrého telefonu, tabletu nebo SMART TV
 • Zabezpečení v kombinací s EZS prvky, integrace kamerového systému
 • Multimediální nástavba, ovládání externích zařízení (třetích stran)
 • Rozšířitelnost o bezdrátové RF prvky